За його словами, бюджет столиці України наступного року глобально не відрізнятиметься від попередніх, які – крім бюджету 2018 року, коли допомогла держава – не спрямовані на економічний розвиток. Гроші йдуть загалом на соціальне фінансування.
“У центр, столицю, майже завжди стікаються всі грошові потоки. І навіть якщо місто не надто активно займатиметься власним розвитком, все одно його макроекономічні показники зростатимуть. Багато підприємств зареєстровані в Києві, мають тут свої представництва, платять податки Києву, хоча здійснюють діяльність в інших регіонах”, – роз’яснив аналітик.
Він вважає, Київська міська державна адміністрація (КМДА) для стимулювання економічної діяльності – створення більшої кількості робочих місць та випереджаючих темпів розвитку місцевої економіки – майже нічого не робить. “За останні п’ять років я не побачив жодного великого проєкту (у Києві. – Ред.), який передбачає вільні економічні зони”, – зазначив аналітик. За участю місцевої влади їх могло б бути набагато більше. Муніципалітет не хоче нести витрати на підготовку інвестиційних проєктів. Київ не показує прискорення темпів зростання з податку на прибуток і єдиного соціального внеску із зарплати фізосіб.